3 Rajd Ziębicki - Szykujemy się na kolejną edycję
W miniony weekend odbyła się V runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów - KJS 3 Rajd Ziębicki. Na starcie stanęło 37 załóg. To niewiele w porównaniu z poprzednią edycją imprezy, kiedy było ich prawie 3 krotnie więcej, jednak Ci którzy przyjechali do Ziębic z całą pewnością wyjechali zadowoleni.

Na załogi czekało siedem dwukrotnie pokonywanych prób, w tym jak zawsze oblężona wręcz kibicami próba na ziębickim Rynku, minioes Głęboka czy też chwalona przez wszystkich nowa próba na oczyszczalni. Próby były szybkie i wymagające, a nawierzchnia ogromnie zróżnicowana - od kostki bazaltowej, przez asfalt, mocno zanieczyszczony i rozpadający się beton, po idealnie gładką nawierzchnię betonową na oczyszczalni.

Zwycięsko z rywalizacji wyszła bardzo doświadczona warszawska załoga Adam Tomalak/Szymon Marciniak. Niewiele ustępowały im dwie załogi, które dopiero niedawno rozpoczęły starty - pochodzący z Nysy Grzegorz Górski/Katarzyna Myrda oraz ziębiczanie Tomasz Wojtowicz/Łukasz Klowczyński. Ostatecznie załoga Górski/Myrda zajęła 2 miejsce, a 3 miejsce przypadło małżeństwu Sebastianowi i Barbarze Dwornik, które przyjechało na naszą imprezę z Tychów. Załoga Wojtowicz/Klowczyński przez błąd popełniony na próbie nr 8 spadła na 9 miejsce w klasyfikacji końcowej. W tym roku Puchar Matki Chrzestnej Rajdu, przyznawany załodze, która pokonała największą odległość po to by wystartować w Ziębicach przypadł mieszkańcom Wejherowa - Andrzejowi Marchiewiczowi i Łukaszowi Szczepaniakowi.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, na scenie zlokalizowanej na Rynku w Ziębicach odbyła się część artystyczna imprezy - koncerty zespołów Małostrawni, Łowcy Szmalu i Świnka Halinka, pokaz motocykli oraz pokaz fireshow w wykonaniu zespołu Luminis. W międzyczasie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nagrody wręczali między innymi Wiceburmistrz Ziębic Pan Edward Cymbała, Starosta Ząbkowicki Pan Ryszard Nowak oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Posłanki do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg. Łączna wartość nagród wyniosła ponad 12 tys. zł! To prawie dwa razy tyle ile wyniosła łączna kwota wpisowego! Wśród nagród były między innymi wycieczka do Brukseli i Parlamentu Europejskiego dla dwóch osób, fotele kubełkowe Mirco, zestawy profesjonalnych kluczy Top-Tool czy zestawy kosmetyków samochodowych. Wręczono również tradycyjną nagrodę publiczności za najbardziej widowiskowy przejazd próby na ziębickim Rynku.

Już dziś szykujemy się na czwartą edycję imprezy, która odbędzie się w połowie czerwca 2011 roku - impreza najprawdopodobniej zmieni format na jednodniowy i odbędzie się w sobotę. Wstępne plany obejmują 3 pętle składające się z 17 prób sportowych. Zapraszamy na stronę Rajdu Ziębickiego - www.rajdziebicki.org, gdzie znajdziecie galerie zdjęć, filmy oraz szczegółowe wyniki z naszej imprezy.
 
© Copyright 2010 Stolarek - koszule na miarę | All Rights Reserved - Polityka prywatności