Przed Rajdem Karkonoskim - Kierowca w naprawie
W najbliższy weekend na trasach wokół Jeleniej Góry odbędzie się 25 Rajd Karkonoski. Na oesach tej imprezy rywalizować będzie również załoga Teodor Stolarek/Agnieszka Moskal - liderzy klasy A5 Rajdowego Pucharu Polski.

Agnieszka Moskal: Rok temu jechało nam się tu fantastycznie, ale do czasu - pomimo wygrania w klasie prawie wszystkich oesów i prawie wygrania jednego oesu w generalce, na kończącym rajd superoesie współpracy odmówiło przełożenie główne w skrzyni i rajd zakończył się niezbyt miło. Mamy nadzieję, że w tym roku od początku do końca będzie conajmniej bardzo dobrze. Od Rajdu Rzeszowskiego minęło niecałe trzy tygodnie. W naszej rajdówce musieliśmy poprawić tylko kilka drobnostek i jedną bardzo ważną rzecz - łącznik między fotelem i kierownicą zwany kierowcą. Niestety na świetnych podkarpackich oesach mój kierowca nie sprawował się najlepiej, w związku z czym, tym razem to jego wzięliśmy na warsztat. O szczegółach najlepiej opowie Przemek, który zajął się doprowadzeniem Teodora do stanu używalności.

Przemek Pełechacz: Co tu dużo mówić. Wstępny oklep nie wiele pomógł, więc wrzuciliśmy go na stół montażowy z uwagi na to, że musieliśmy wykonać kilka poważniejszych zabiegów. Na razie udało się ograniczyć strach i drżenie prawej nogi. W tej chwili pracujemy jeszcze nad wyłączeniem potrzeby hamowania (choć myśleliśmy nawet o całkowitym wymazaniu z pamięci RAM pojęcia hamulca) oraz możliwością włączania funkcji mowy przez pilotkę - wtedy możemy włączyć mowę na zapoznanie, a potem wyłączyć ją. W końcu kierowca ma jechać, a nie gadać! Najważniejsze, że moduł wizji toru jazdy pracuje już całkiem nieźle, mamy więc nadzieję, że tym razem wszystko będzie w najlepszym porządku.

Start naszej załogi możliwy jest dzięki wsparciu firmy Koszule na miarę - Teodor Stolarek.

 
© Copyright 2010 Stolarek - koszule na miarę | All Rights Reserved - Polityka prywatności