3 Rajd Ziębicki już 13 czerwca
Teodor Stolarek: - Dwa lata temu padł pomysł zrobienia KJSu w Ziębicach. Idea spotkała się dość sceptycznym przyjęciem, wiele osób mówiło, że tego się nie da zrobić, a już na pewno nie w tak krótkim czasie. A jednak udało się, w ciągu miesiąca zrealizowaliśmy praktycznie wszystkie nasze zamierzenia i tym sposobem 1 czerwca 2008 roku odbyła się Konkursowa Jazda Samochodem pn."1 Rajd Ziębicki". Impreza przypadła do gustu zarówno załogom biorącym w niej udział, jak i mieszkańcom miasta i gminy Ziębice.

- W związku z tym nie mieliśmy innego wyjścia jak tylko zrobić 2 edycję naszej imprezy. Ranga 2 Rajdu Ziębickiego wzrosła ogromnie: z imprezy spoza kalendarza stała się rundą mistrzostw klubowych, rundą Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu, a przede wszystkim rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów - cyklu, w którym od lat ścigają się najlepsi amatorzy w kraju! I tym razem udało nam się zorganizować świetną imprezę, którą miło wspominali tak zawodnicy i sędziowie jak i mieszkańcy gminy. Również w tym roku nasz KJS będzie rundą PPAiK. Po nadmiarze zgłoszeń rok temu, tym razem rozszerzyliśmy pojemność trasy do 100 załóg.

- Oprócz prób znanych do tej pory dojdą dwie nowe. Stare próby w większości będą zmodyfikowane na podstawie doświadczeń i uwag jakie w po poprzednich edycjach wnieśli sędziowie i uczestnicy naszychzawodów. W tej chwili kończymy praktycznie wszelkie sprawy formalne i pracujemy nad bezpośrednią organizacją imprezy.

Tradycyjnie już pierwsza próba zlokalizowana będzie na wyłożonym granitową kostką ziębickim Rynku, na którym jak co roku zgromadzi się kilka tysięcy widzów. Całkowita długość trasy wynosi 148,60 km, w tym 14 prób sportowych (2 pętle po 7 prób) o łącznej długości 12,60 km. Tak jak i w latach poprzednich staramy się o wartościowe nagrody dla uczestników KJSu, o dobre przygotowanie i zabezpieczenie prób sprawnościowych, które będą dawać dużo radości z jazdy, a przede wszystkim o doskonały klimat imprezy. Po zakończeniu próby na ziębickim Rynku, w oczekiwaniu na ukończenie zawodów przez wszystkie załogi ruszamy z częścią kulturalną, na którą złożą się między innymi koncerty muzyczne, pokazy motocykli czy walki rycerskie.

KJS 3 Rajd Ziębicki organizuje Automobilklub Dolny Śląsk, przy współpracy z Referatem Promocji Gminy i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego, Ziębickim Centrum Kultury, Starostwem Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Patronat medialny nad imprezą sprawują rallynews.pl, rajdy.hoga.pl, rallyonline.pl. Czynimy starania, żeby na naszej imprezie pojawiły również kamery wrocławskiego oddziału TVP!

Patronat honorowy nad KJS 3 Rajd Ziębicki sprawują: Burmistrz Miasta Ziębice Pan Antoni Herbowski, Starosta Ząbkowicki Pan Ryszard Nowak, a także Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Marek Łapiński.

Regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć już na stronie Automobilklubu Dolny Śląsk - www.automobilklub.org. Na początku tygodnia powinna również wreszcie ruszyć strona rajdu (niestety w związku z sytuacją we Wrocławiu, ekipa tworząca stronę ma w tej chwili inne priorytety).
 
© Copyright 2010 Stolarek - koszule na miarę | All Rights Reserved - Polityka prywatności